۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ آذر
شهرداری منطقه یک رشت
1396/06/30 شهردار منطقه یک خبر داد: راه اندازی خانه مهربانی گامی در حفظ کرامت انسانی
شهردار منطقه یک خبر داد: راه اندازی خانه مهربانی گامی در حفظ کرامت انسانی

 عصر روز چهارشنبه بیست و نهم شهریور برای اولین بار در استان در مراسمی با حضور مهندس فرامرز جمشیدپور سرپرست شهرداری رشت، حسن پور مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان، مرادی مدیرعامل سازمان پدافند غیرعامل استانداری گیلان، مهندس محمد پورناصرانی مدیر منطقه یک شهرداری رشت، فاطمه شیرزاد سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت، محمد حسن علیپور عضو هیئت رییسه شورا، مهندس شیخ کاظمی معاون خدمات شهر منطقه یک و جمعی از مردم و ساکنین کوچه 30 پیروز 7 محله شهید رجایی (رشتیان) آیین افتتاح خانه مهربانی برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری رشت - مهندس محمد پور ناصرانی ضمن قدردانی از حضور مسئولین استانی و شهرستانی اذعان داشت: افتتاح خانه مهربانی در شهر خلاق خوراک شهری که غنی از غذاهای پربار و مقوی است افتخاری دیگر برای شهر اولین های ایران است.

مدیر منطقه یک شهرداری رشت با اشاره به فعالیت دیوار و یخچال مهربانی تصریح کرد: ما در سالهای گذشته در زمینه اطعام شروع کننده خوبی بودیم اما متاسفانه آنچنان که باید نتوانستیم برنامه ریزی شایسته ای داشته باشیم.

وی افزود: باتوجه به اجرای بسیار نامطلوب دیوار و یخچال مهربانی در سطح شهر با رایزنی سازمانهای مردم نهاد و برخی از دستگاههای دولتی چون کمیته امداد، مرکز بهداشت، بهزیستی و صاحب نظران امر تصمیم برآن شد تا بدون دخالت مستقیم شهرداری در یک برنامه سازمان یافته و حفظ کرامت انسانی با راه اندازی خانه مهربانی توسط خود مردم به اکرام نیازمندان پرداخته شود.

مهندس پورناصرانی با تاکید بر ضرورت افزایش خانه مهربانی یادآور شد: امروز با افتتاح این خانه که قرار بود سرای محله شود با تغییر رویه با هدف کمک به قشر آسیب پذیر تبدیل به خانه مهربانی شد تا بدین وسیله علاوه بر جلب رضایت مردم رضایت خداوند را درپی داشته باشیم.
 

توزیع غذا و خوراک در خانه مهربانی به صورت فاز بندی

نظامی با اشاره به فعالیت کاری 11 ساله موسسه ایزد دوستان شمال اذعان داشت: بخش عمده سخت افزاری پروژه خانه مهربانی توسط شهرداری انجام شد.

مدیرعامل موسسه ایزدوستان شمال با تاکید بر فقر غذایی موجود در کودکان زیر 7 سال خاطرنشان کرد: پروژه خانه مهربانی با محوریت فقرزدایی در زمینه خوراک و پوشاک افتتاح شد.

وی با اشاره به آمار بالای دور ریز غذایی کشور در استان گیلان خاطرنشان کرد: براساس گزارش فائو سالانه 35 میلیون تن غذا در ایران دور ریز می شود که از این مقدار 15 میلیون تن در گیلان گزارش شده است .

نظامی توزیع غذا و لباس را در خانه مهربانی به صورت فازبندی اعلام کرد و گفت: تاکنون 100 خانواده نیازمند به موسسه ایزد دوستان شمال گزارش شده است که این توزیع غذا ابتدا بین افراد آبرومند و حاشیه نشین صورت خواهد گرفت.

 
 
تعداد بازدید: 46
پرتال محلات
پرتال محلات 1
خبر نامه
اوقات شرعی
ارتباط با ما
 
نشانی :
رشت ، خیابان سعدی ، بلوار معلم ، چهار راه ویلانج ، شهرداری منطقه یک رشت
تلفن تماس:33261002 - 013
روابط عمومی:33261002 - 013
پست الکترونیک:mant1.rasht1@yahoo.com
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري منطقه يك رشت ميباشد.
Powered by DorsaPortal