۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ آذر
شهرداری منطقه یک رشت
1396/06/26 شهردار منطقه یک عنوان کرد: یکسان سازی و شفاف سازی واحدهای صنفی با هدف ایجاد سود فروش کالا، حرکت به سمت انصاف و فروش ارزانکده‌ ها
شهردار منطقه یک عنوان کرد: یکسان سازی و شفاف سازی واحدهای صنفی با هدف ایجاد سود فروش کالا، حرکت به سمت انصاف و فروش ارزانکده‌ ها
 

اصناف به عنوان یکی از ارکان اقتصاد در ایران فرآیند تکاملی خود را به تدریج از ادوار گذشته تاکنون طی نموده و اکنون نقش مثمر ثمری در اقتصاد محلات، شهر و در نهایت کشوردارد.

شهرداری منطقه یک با هدف ارتقا اقتصاد منطقه در راستای ساماندهی اصناف گام های خوبی برداشته است.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری رشت - مهندس پورناصرانی به اشاره به نقش آفرینی و حضور پررنگ اصناف در چرخه های مختلف اقتصاد اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل مشاغل موجود در محدوده منطقه یک 6 هزار و 725 مورد در انواع رسته های گوناگون در فعالیت می باشند.

شهردار منطقه یک با بیان اینکه دولت باید بستر مناسب را برای فعالیت اصناف و بازاریان فراهم کند، متذکر شد: در فروش و توزیع قطعاً رعایت انصاف در واحدهای صنفی، یکی از دلایل عمده نمایش اقتصاد مقاومتی است.

وی در ادامه ضمن اشاره به ارزانکده‌های گوناگون صنفی در سطح شهرها، عنوان کرد: برای رسیدن به این اصل باید کاری کرد تا تمامی واحدهای صنفی و فروشگاهی ضمن یکسان سازی و شفاف سازی سود فروش کالا، به سمت انصاف و فروش ارزانکده‌ای حرکت کنند.

وی یادآور شد: بازار باید عرضه و تقاضا را تنظیم کند تا آسیبی در روند بازار بوجود نیاید.
 

مسئول اصناف منطقه یک نیز با اشاره به اینکه ایجاد توازن محیطی در خصوص نصب تابلوهای صنفی و دیدگاه یکپارچه سازی از مهمترین موئلفه های شهری در خصوص ایجاد محیطی به دور از آلودگیهای بصری در محدوده منطقه یک می باشد، خاطر نشان کرد: در سال گذشته 282 پیشه ایجاد و151 پیشه حذف شد و این در حالی است که طی سه ماهه اول سالجاری 48 پیشه ایجاد و 51 پیشه حذف شده است.

ابوذر حقیری از افتتاح 23 واحد صنفی در سال جاری خبر داد و گفت: در سه ماه اول سال جاری 616 فیش صنفی صادر و 347 فیش صنفی وصول شد اما در طول سال گذشته 2 هزار و 720 فیش صنفی صادر و 1هزار 772 فیش صنفی وصول شد.

وی در پایان بر ساماندهی صنوف و ایجاد تمرکز در کاربریهای مجاز افزود: ایجاد اشتغال از اولویتهای واحد اصناف می باشد.

 
 
 
تعداد بازدید: 17
پرتال محلات
پرتال محلات 1
خبر نامه
اوقات شرعی
ارتباط با ما
 
نشانی :
رشت ، خیابان سعدی ، بلوار معلم ، چهار راه ویلانج ، شهرداری منطقه یک رشت
تلفن تماس:33261002 - 013
روابط عمومی:33261002 - 013
پست الکترونیک:mant1.rasht1@yahoo.com
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداري منطقه يك رشت ميباشد.
Powered by DorsaPortal